Levanto, nasz kolejny przystanek.
Dlaczego akurat to miejsce? Dlatego, że tutaj rozpoczyna się bądź kończy zwiedzanie Parku Narodowego Cinque Terre.

W Levanto wybieramy kemping o nazwie Acqua Dolce. To był strzał w dziesiątkę, opinie googla znów nie zawiodły. Kot, który nas przywitał na wejściu, uświadczył nas w tym, że to będzie dobre miejsce.

Kemping położony w dawnym sadzie oliwnym, na zboczu góry. Bardzo dużo miejsc na kampery, auta i namioty. Na dole kempingu duża restauracja z muzyka na żywo. Na terenie całego ośrodka trzy toalety z prysznicami, pralnia i oczywiście miejsce do mycia naczyń. Mimo dużego obłożenia każdy może czuć się bardzo prywatnie. A jedyny „hałas”, jaki rozbrzmiewa co 15 minut to dzwon kościelny, który wskazuje godzinę. Pełna godzina to pełne uderzenie dzwonu a kwadrans to krótkie uderzenie.

Levanto

W Levanto zamierzaliśmy zostać trochę dłużej, to już nasze ostatnie miejsce noclegowe we Włoszech w tym roku.
Levanto będzie naszą bazą wypadową do odwiedzenia miasteczek Parku Cinque Terre.

Z pola namiotowego mieliśmy niecałe 700 metrów na plażę, droga na nią prowadziła przez urokliwe uliczki miasta. Plaża w Levanto nie jest ani szeroka, ani zbyt długa, jest piaszczysta z lekkim żwirkiem, zejście do wody łagodne bez problemu można spędzać tu czas z najmłodszymi.
Levanto nie jest dużą miejscowością, ale znaleźć można tu wszystko, co jest niezbędne. Jednym z naszych odkryć była świetna lodziarnia Basilico.

W Levanto spędziliśmy kilka miłych dni. Udało nam się pojeździć na rowerach, pospacerować wieczorową pora po miasteczku, ale również odpocząć nad wodą.

Rowerami udaliśmy się do miasteczka Bonassola, bardzo przyjemna trasa, wiatr od morza oraz zacieniona trasa przerywanymi tunelami.

Resztę tego dnia spędziliśmy na plaży. A po plaży…

Lubimy poznawać nową kuchnię na wyjazdach, ale lubimy też gotować sami, szczególnie jeśli możemy używać regionalnych składników.

Zaczynamy!

Główny cel tej podróży to Park Narodowy Cinque Terrei i pięć miasteczek w nim położonych. Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola i Riomaggiore.

O podróży do każdego z nich dowiecie się w kolejnych wpisach.

Zapraszamy Was na kolejne wpisy dotyczące naszej wycieczki po miasteczkach Parku Cinque Terre, a tymczasem już możecie obejrzeć film o nich wszystkich.